Florbal – Kysucké Nové Mesto

Prioritná filozofia našej činnosti je postavená na práci s mládežou.

V tomto duchu sa nám darí v mládežníckych kategóriách obsadzovať popredné umiestnenia na majstrovstvách Slovenska. Výnimkou nie sú ani majstrovské tituly Slovenska, ktorých sme doposiaľ získali už deväť:

  • v kategórii mladších žiačok štyrikrát,
  • v kategóriách starších žiačok a v kategórii dorastenky zhodne po dvakrát,
  • v kategórii juniorky  jedenkrát.

Z hľadiska úspešnosti bola pre nás sezóna 2017/2018 unikátnou, nakoľko sa nám podarilo získať titul MSR až v troch mládežníckych kategóriách. Koncepčná práca s mládežou sa postupne pretavuje aj do úspechov na seniorskej úrovni. Naše dievčatá pôsobia od roku 2015 v najvyššej florbalovej súťaži -extralige žien, kde bolo doterajším maximom štvrté miesto zo sezóny 2017/2018.

Počas krátkej histórie sa nám podarilo vychovať viacero juniorských a mládežníckych reprezentantiek, ktoré reprezentovali Slovensko na juniorských majstrovstvách sveta v Kanade a vo Švajčiarsku.

Tréningový proces kysuckých florbalistiek prebieha v Mestskej športovej hale (na Športovej ulici) v Kysuckom Novom Meste a je rozvrhnutý do štyroch dní a deviatich tréningových jednotiek.

Dušou florbalového klubu v Kysuckom Novom Meste je od počiatku Mgr. Michal Vlček (+ 421 903 669 339, mv.vlcek@gmail.com) s celým personálnym a materiálnym zázemím, ktoré poskytuje mestské MKŠS.