Hokejbal

Hokejbal je kolektívny šport, takmer verzia hokeja, ktorá sa ale hrá bez korčulí. Nepoužíva sa puk, ale góly sa strieľajú so špeciálnou loptičkou oranžovej farby. Povrch ihrísk tvorí asfaltový koberec, betón alebo plastový povrch. Ihrisko je lemované plastovými mantinelmi. Cieľom hry je dať čo najviac gólov do súperovej bránky pomocou hokejky. Toľko krátka, oficiálna definícia.

Kedysi „uličný“ šport sa pomaly posúva pod strechu do hál. Inak tomu už nie je ani v Žiline. Od októbra 2017 sme odštartovali „novú éru“. Odvtedy hráme hokejbal celoročne, na krytom ihrisku v útrobách monumentálnej Športovej haly na Bôriku alebo ak chcete v „Korytnačke“. K dispozícii je ihrisko regulárnych rozmerov 50 x 26 metrov, mantinely s ochrannými sklami a originálny povrch, ktorý šetrí nielen výstroj ale aj pohybové ústrojenstvo.

Postrčte svoje detváky, kto si raz vyskúša, zamiluje sa na celý život.

Pozývame zapojiť sa do tréningov, berieme úplných začiatočníkov ale aj pokročilých, venovať sa im budú naši šikovní a kvalifikovaní tréneri Michal Meliš a Michal Koštek. Vaša ratolesť sa bude rozvíjať a napredovať v priateľskom kolektíve, zažije kopec zábavy ale hlavne bude na sebe pracovať, zdokonaľovať svoje pohybové a športové zručnosti. Všetko v radostnom poňatí, nie pod tlakom povinného trénovania.

Vekové kategórie:

  • do 6 rokov (s rodičmi)
  • od 6 do 15 rokov (rozdelenie do skupín podľa výkonnosti)
  • 16 rokov a viac

Tréningy 2 x do týždňa (utorok a štvrtok) v trvaní 1,5 hod

Poplatok: 20 €/mesačne (prvý polrok 80€, druhý polrok 100€), pri prihlásení do 15.9.2023!

Miesto: kryté ihrisko v Športovej hale na Bôriku (Korytnačka), Vysokoškolákov 2, Žilina